Shopify Reunite 2020 podsumowanie spotkania

Shopify Reunite 2020 – podsumowanie spotkania

W 2016 roku powstało Shopify Unite, wydarzenie zrzeszające wszystkich partnerów Shopify, na którym analizowano przyszłość handlu. Obecnie przez pandemie koronawirusa spotkanie w tradycyjnej formie było niemożliwe, dlatego wydarzenie zmieniło format i przeniosło się do sieci pod nazwą Shopify Reunite.

Shopify Reunite to pierwsze internetowe wydarzenie na żywo, kierowane zarówno do partnerów, handlowców jak i klientów. Publiczność z całego świata, mogła posłuchać przedstawicieli Shopify, poruszających kwestie przyszłości handlu oraz innowacyjności rozwiązań związanych z eCommerce. Przedstawiono również najważniejsze zmiany, nowości i ogłoszenia.

1. Transfery zasobów finansowych

W obecnej sytuacji pandemii przepływy pieniężne stały się jeszcze ważniejsze, w tym celu Shopify wprowadziło nowe funkcje, które pomogą zarządzać finansami oraz odpowiednio je zabezpieczyć. 

Co nowego?

Shopify Balance – to nowy sposób na uproszczenie finansów. Daje dostęp sprzedawcom do podstawowych usług takich jak: 

 • Konto Shopify Balance – zapewnia sprzedawcom przejrzyste informacje dotyczące przepływów pieniężnych, wydatków oraz kosztów, które są dostępne w jednym miejscu.
 • Karta Shopify – karta dostępna również w wersji wirtualnej, umożliwia szybszy i sprawniejszy dostęp do pieniędzy podczas płatności kartą lub wypłacania środków z bankomatu.    
 • Sekcja Rewards (nagrody) – system zniżek i zwrotów

Shop Pay Installments – to system umożliwiający zakup towarów w ratach, klienci mogą zakupić dany produkt i zapłacić za niego później. System ten ma zostać wdrożony w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku (2020).

Shop Pay Installment umożliwia klientom płatność w czterech równych ratach rozłożonych w czasie, bez odsetek oraz dodatkowych kosztów. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla klientów jak i handlowców. Sprzedawcy nic na tym nie tracą, gdyż dostają całą kwotę z góry, a Shopify pobiera od klientów pozostałe raty.

Co zaktualizowano?

Shopify Capital – pozwala nabyć środki finansowe bez zbędnych formalności oraz osobistych kontroli kredytowych. Shopify Capital opiera się jedynie na historii sprzedaży sklepu, a pieniądze są dostępne już po kilku dniach od zatwierdzenia. Jest to bardzo dobra opcja, gdy firma chce szybko pozyskać potrzebne środki finansowe. 

2. Sklepy Internetowe

Współcześnie handel wysoce koncentruje się w Internecie, aby pomóc sprzedawcom rozwijać swoje sklepy internetowe, na spotkaniu Shopify Reunite przedstawiono nowe narzędzia oraz funkcje.

Co nowego?

Nowy szablon Express bezpłatny motyw dostępny w Shopify. Został stworzony z myślą o restauracjach i firmach związanych z branżą spożywczą. Jest to idealne rozwiązanie dla nowych i początkujących handlowców, gdyż daje możliwość szybkiego i sprawnego stworzenia sklepu internetowego.

Karty podarunkowe dostępne bezpłatnie we wszystkich planach Shopify (tymczasowo). Mają pomóc sprzedawcom, którzy w obecnej sytuacji nie dadzą rady sprzedać wystarczającej ilości produktów klientom.

Napiwki – Shopify uruchomiło możliwość dodawania napiwków do zamówień. Klient może zostawić w sklepie dodatkowy napiwek lub wesprzeć wybraną działalność charytatywną.

Sprzedaż międzynarodowa  Shopify wprowadza dwie nowe funkcje, które korzystnie wpłyną na sprzedawców i klientów międzynarodowych.

 • Domeny lokalne – sprzedawcy będą mogli tworzyć domeny lokalne, gdzie każda z domen będzie mieć przypisany kraj, język oraz walutę. To rozwiązanie ma na celu poprawę jakości zakupów międzynarodowych. Ponadto zwiększy zaufanie klientów i zachęci ich do ponownych zakupów.
 • Shopify Payments  korzystając z Shopify Payments sprzedawcy mogą teraz sprzedawać w 133 walutach światowych. Jest to idealne rozwiązanie, które umożliwia dotarcie do klientów międzynarodowych.

3. Szybsze i tańsze dostawy

Klienci coraz chętniej kupują produkty od niewielkich lokalnych firm. Jest to wygodna opcja, gdyż w ten sposób mogą zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Co nowego?

W celu usprawnienia i zachęcenia kupujących do zakupu produktów online, wdrożono odbiór osobisty oraz dostawę lokalną dla wszystkich klientów.

 • Odbiór osobisty umożliwia odbieranie zamówień złożonych online w sklepach stacjonarnych oraz w dowolnym magazynie lub punkcie odbioru.
 • Dostawa lokalna – zapewni klientom wygodny sposób odbierania zamówień, a za pośrednictwem nowej aplikacji Shopify Local Delivery, dostawa będzie jeszcze płynniejsza, dzięki krótszym trasom oraz wysyłanym powiadomieniom.

Co zaktualizowano?

Shopify Fulfillment Network (SFN) to rozproszona po świecie sieć centrów realizacji, która zapewnia szybką i tanią dostawę. Na wydarzeniu Shopify Reunite przedstawiono nowe aktualizacje wdrożone do sieci Shopify Fulfillment Network. Obecnie do SFN mają dostęp firmy, które wysyłają od 10 do 10 000 zamówień do Stanów Zjednoczony w ciągu dnia.

W obrębie SFN:

 • powstało siedem magazynów znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych
 • uruchomiono pierwsze centrum badawczo-rozwojowe znajdujące się w Ottawie, gdzie są sprawdzane i ulepszane operacje magazynowe
 • wprowadzono w magazynach roboty o nazwie „Chuck”, które pomagają realizować zamówienia

4. Sprzedaż wielokanałowa

Współcześnie rośnie skuteczność i popularność sprzedaży wielokanałowej (omnichannel). Strategia ta zakłada współpracę ze sobą wszystkich kanałów, jakie są potrzebne, aby dotrzeć do klienta i go obsłużyć. Operowanie wieloma różnymi kanałami sprzedaży umożliwia klientom dotarcie do produktów z każdego miejsca, zarówno online jak i offline.

Co nowego?

Shopify POS w celu ujednolicenia sprzedaży online oraz offline powstał nowy Shopify POS. System, którego celem jest wsparcie firm w otwieraniu i prowadzeniu sklepów w nowym środowisku detalicznym. Jest to w pełni przebudowany i rozszerzalny system sprzedaży.

Nowe funkcje, które zostaną dodane do systemu Shopify POS: 

 • Płatność zbliżeniowa nowy system Shopify POS zostanie wzbogacony w dodatkową metodę płatności. Za pośrednictwem czytników kart TAP & Chip, osoby które nie mają dostępu do Google Pay oraz Apple Pay, będą mogły dokonywać płatności zbliżeniowo. Zostanie dodana również możliwość dokonywania płatności za pośrednictwem kodów QR.
 • Sprawdzanie dostępności towaru – możliwość sprawdzenia czy dany produkt jest dostępny w określonym miejscu za pośrednictwem swojej witryny. Ta opcja umożliwi wybór najlepszej formy dostawy.

Shopify Email E-mail nadal pozostaje niezwykle skutecznym narzędziem marketingowym za pośrednictwem, którego można dotrzeć do klientów. Komunikacja w takiej formie powinna być łatwa i wygodna, dlatego powstało Shopify Email. System ten ma ułatwić wysyłanie i tworzenie dedykowanych wiadomości e-mailowych.

Facebook Shops – łączy sklep Shopify ze sklepami znajdującymi się na portalach społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram. Facebook Shops skutecznie ułatwia dotarcie do dużej liczby odbiorców oraz pozwala klientom na zakup produktów za pomocą nowego kanału sprzedaży.

Google Shopping – Shopify nawiązało współpracę z Google, sprzedawcy dotrą teraz do większej liczby potencjalnych klientów. Handlowcy będą mogli bezpłatnie zamieszczać swoje produkty w Google Shopping.

Nowa aplikacja o nazwie „Shop” – jest to nowy asystent zakupów. Aplikacja usprawnia zakup produktów, dzięki niej można śledzić i przeglądać każde zamówienie, które zostało złożone u sprzedawców w sklepach Shopify. Użytkownicy aplikacji mogą również za jej pośrednictwem dokonać zakupu produktów.  

Co zaktualizowano?

Shopify Ping – to bezpłatna aplikacja na system iOS oraz Android, umożliwiająca przesyłanie wiadomości w czasie rzeczywistym oraz skuteczną komunikację z klientami. Pomaga umocnić relację pomiędzy firmą a klientem.

5. Narzędzia, które ulepszą wydajność

Niezwykle ważna dla sklepów internetowych jest wydajność. Szybkie i sprawne strony internetowe zapewniają duży komfort kupującym, którzy chętnie do nich powrócą. W celu usprawnienia i ulepszenia wydajności, Shopify wprowadziło dwa narzędzia.

Co nowego?

Nowy silnik w celu poprawienia wydajności, Shopify przebudowało silnik sklepu internetowego, dzięki czemu skrócony został czas ładowania stron. 

Nowy pulpit Shopify udostępniło również nowy pulpit, na którym można sprawdzić wydajność sklepu. Przejrzysty interfejs pozwala zobaczyć co dokładnie wpływa na szybkość i wydajność stron.

6. Zarządzanie produktami

W celu szybszego i sprawniejszego wykonywania rutynowych zadań, które dotyczą prowadzenia firmy, Shopify udostępniło kilka nowych ulepszeń oraz aktualizacji.  

Co nowego?

Szybsze tworzenie produktów – dodawanie produktów do sklepu internetowego jest dość czasochłonnym zadaniem. W celu rozwiązania tego problemu, Shopify pracuje nad nowymi narzędziami, które ułatwią sprzedawcom dodawanie produktów do sklepu.

Sprzedawcy będą mogli konfigurować oraz publikować swoje produkty bezpośrednio na stronie przy użyciu telefonu. Za pomocą aparatu w telefonie, będą mogli:

 • robić zdjęcia produktów
 • dodawać tytuły, ceny oraz poszczególne warianty
 • skanować kod kreskowy

Zamówienia – Shopify umożliwia sprzedawcom śledzenie, odbieranie oraz zamawianie zapasów od dostawców. W najbliższym czasie będzie również możliwość odbioru zapasów za pomocą funkcji skanowania, która będzie dostępna w aplikacji mobilnej Shopify.

Wersje robocze produktów – Shopify umożliwi również tworzenie wersji roboczych produktów. Sprzedawcy będą mogli w późniejszym czasie dodawać szczegóły i publikować produkty, gdy już będą w pełni gotowe. Będzie również możliwość archiwizowania produktów.

Co zaktualizowano?

Strona z zamówieniami –  istotne jest, aby firmy w bardzo szybkim tempie otrzymywały zamówienia od klientów. W tym celu ulepszono i przeprojektowano stronę z listą zamówień. Dzięki takiej zmianie, wszystkie ważne informacje związane z danym zamówieniem wyświetlą się na stronie listy zamówień. 

Podsumowując 

Na spotkaniu Shopify Reunite przedstawiono wiele różnych nowości i aktualizacji, które bardzo pomogą sprzedawcom i klientom zmierzyć się z handlem przyszłości. Za pomocą tych udogodnień handlowcy, będą mogli skutecznie zabezpieczyć firmy oraz przetrwać obecny kryzys związany z pandemią koronawirusa.