Czy recenzje ze zdjęciami mają znaczenie?

Zdecydowana większość potencjalnych klientów sprawdza opinie w internecie zanim zdecyduje się na zakup. Weryfikujemy nie tylko wiarygodność sprzedawców i sklepów internetowych, ale także konkretnych produktów. W zasadzie nie ma w tym nic zaskakującego – kupując w sklepie stacjonarnym mamy fizyczną możliwość przekonać się o właściwościach danego przedmiotu. Robiąc zakupy online musimy zaufać sprzedawcy i opiniom pozostawionym przez poprzednich konsumentów. Dlaczego jednak tak chętnie przeglądamy recenzje ze zdjęciami?

Dlatego, że zdjęcia budzą zaufanie i stanowią niejako dowód społeczny, który wpływa na wiarygodność marki. Kupujący chcą zobaczyć produkt w rękach innych ludzi i przekonać się, że odzwierciedlają informacje zawarte na stronie internetowej. A ponieważ ludzie są wzrokowcami, to większość klientów w pierwszej kolejności będzie szukać treści wizualnych. Dopiero na ich podstawie sięgną po część tekstową. A im dłużej przeglądają… Tym większe są szanse na dokonanie zakupu. Jednym ze sposobów zaangażowania użytkownika na dłużej jest możliwość odkrywania galerii promującej najlepsze treści utworzone przez klientów.

Zdjęcia klientów pomagają też redukować wydatki. Wielu sprzedawców łączy zdjęcia stworzone przez markę z fotografiami przesłanymi przez klientów. To połączenie profesjonalizmu z zaufaniem i wiarygodnością, które jednocześnie wpływa na optymalizację budżetu przedsiębiorstwa. W końcu wykonanie kilku sztuk zdjęć produktowych dla całego asortymentu to niemały wydatek, prawda? Możesz je także wykorzystać w materiałach promocyjnych. Reklamy zawierające treści utworzone przez klientów potrafią kilkukrotnie zwiększyć liczbę konwersji i obniżyć ich koszt nawet o połowę. 

Poza tym, recenzje zdjęć od prawdziwych klientów dają kupującym lepsze wyobrażenie o Twoich produktach w prawdziwym świecie. Podanie wymiarów nie zawsze pomoże klientowi w wizualizacji, co może przełożyć się na negatywne opinie o niezgodności produktu z oczekiwaniami. Problem rozwiązują recenzje ze zdjęciami nadesłane przez innych klientów. Im większą ilością informacji operujemy przed zakupem, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zdecydujemy się na zakup. Zdjęcia mają także ogromne znaczenie na Instagramie. Po zamieszczeniu atrakcyjnej galerii, możesz utworzyć bardzo łatwą ścieżkę zakupową.

Infografika - zdjęcia w recenzjach w e-commerce