Shopify Plus dla marki Nobull

Nobull, marka uwielbiana przez sportowców na całym świecie, wybrała Shopify Plus do swojej globalnej sprzedaży. Pomimo trudności związanymi z integracją logistyki z magazynowym systemem informatycznym (WMS), Shopify Plus posiada liczne zalety, które ostatecznie zadecydowały o wyborze tej platformy. Dzięki konsultacji z klientem nasz zespół programistów mógł zaproponować innowacyjne rozwiązanie będące odpowiedzią na potrzeby Nobull.

Integracja Shopify Plus z WMS – Magazynowym systemem informatycznym

Podstawowym wymaganiem była komunikacja między dwoma odrębnymi systemami: technologią Shopify i WMS, który zarządza produktami w magazynie (i wszystkim, co go dotyczy). W przypadku braku bezpośredniej komunikacji między tymi dwoma podmiotami konieczne byłoby przesłanie danych ręcznie, aby zamówienia dotarły do ​​magazynu, co umożliwiłoby przygotowanie przesyłek w możliwie najkrótszym czasie.

To wymaganie udało się spełnić dzięki integracji narzędzi ETL, które śledzą proces od przybycia zamówienia aż do jego realizacji. Zamówienia w Shopify są następnie kopiowane za pośrednictwem webhooka do bazy danych API Gateway. Hangfire co 5 minut wybiera opłacone i niezrealizowane zamówienia i tworzy 5 różnych plików CSV zgodnych z WMS.

Nobull został założony przez byłych pracowników Reebok’a jako startup specjalizujący się w obuwiu treningowym. Więcej na temat marki Nobull i jej sukcesu przeczytasz tutaj: Growthspark ; Entrepreneur

Skrócony czas zarządzania wysyłką

Hangfire zastąpił Penthao zmniejszając czas zarządzania wysyłką o połowę, szczególnie od momentu spakowania wysyłki do drukowania etykiet. Teraz zamówienia są lepiej widoczne i w ten sposób eksperci ds. logistyki Tuvia mogą łatwo je przejąć i wysłać zapytania do kuriera DHL.

Po wysłaniu zamówienia konieczne jest jednak powiadomienie, że zostało one wysłane: w tej fazie w rzeczywistości uruchamiana jest bardziej bezpośrednia relacja z klientem.

Przepływ został odbudowany w odwrotnej kolejności, dlatego po zwróceniu pliku CSV zamówienie można oznaczyć jako zrealizowane.

Nasz zespół, aby móc zapewnić rozwiązanie integracyjne wszystkim spedytorom, opierał się na doświadczeniu zdobytym podczas innego case study: Konica Minolta, dla którego stworzono ETL do komunikacji z kurierem DHL.

Dzięki tym doświadczeniom, w ramach tego ,,dialogu” jesteśmy w stanie zintegrować większą liczbę kurierów, z których każdy charakteryzuje się innymi właściwościami, z możliwością zautomatyzowania wyboru kuriera na podstawie specyfikacji przesyłki.

Czy posiadasz Shopify Plus, ale nie wiesz, jak skomunikować platformę z innymi technologiami? Opowiedz nam o swoich celach i potrzebach – postaramy się znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!