Shopify Email

Nowość w Shopify Email

Aktualizacja Shopify Email: każdy sprzedawca może teraz wysyłać 10 000 wiadomości e-mail miesięcznie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Co jeszcze się zmieniło?

Dysponując odpowiednimi danymi możemy wskazać niemal każdy etap cyklu życia klienta. Każdy z nich powinien zostać jednak odpowiednio sklasyfikowany. W tym celu potrzebne są dane, które będą stanowić element składowy segmentacji – inaczej narzędzie do odnajdywania i filtrowania odpowiednich klientów. 

Problem rozpoczyna się w momencie, gdy należy stworzyć odpowiednią bazę mailingową, co przeciętnemu przedsiębiorcy sprawia niemały problem. Nowa funkcja segmentacji klientów umożliwia łatwe grupowanie na podstawie szerokiego zakresu atrybutów i zachowań użytkowników. Edytor segmentacji jest obsługiwany przez Shopify QL, który został zaprojektowany pod kątem optymalizacji sprzedaży.

Poza tym, wszystkie segmenty są w bezpieczny sposób przechowywane w panelu administracyjnym. Kategoryzacja uwzględnia także zmiany preferencji klientów: za każdym razem gdy spełni on kryteria jednego z zapisanych segmentów, zostanie do niego automatycznie dodany (lub analogicznie usunięty). Dzięki znajomości szacowanej wartości grupy klientów możesz efektywnie zarządzać kampaniami i promocjami, które do nich skierujesz. Dane o tym, w jaki sposób dany segment wypada na tle innych klientów możesz sprawdzić jeszcze przed naciśnięciem przycisku “Wyślij”.

Nowe funkcje Shopify pomagają stworzyć bardziej dochodowe kampanie za pomocą wiadomości e-mail. Ich uruchamianie odbywa się na podstawie historii zakupów oraz działań podejmowanych w Twoim sklepie. Dostępne są także gotowe szablony kampanii, wiadomości powitalne, wiadomości e-mail i kampanie typu win-back. Całość znajduję się w panelu administracyjnym Shopify – Twoje logo, paleta barw i produkty zostaną automatycznie pobrane przez dynamiczne szablony Shopify Email.