makieta Carpathian Startup Fest

Relacja z Carpathian Startup Fest

Emocje jeszcze nie opadły, dlatego to najlepszy moment aby zrelacjonować Wam jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie Rzeszowa. Carpathian Startup Fest to event, który łączy przedsiębiorców ze wszystkich zakątków Polski, aby spotkać się, porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Jesteście ciekawi, jak było? W takim razie kawa w dłoń i zapraszamy lektury!

Czym jest Carpathian Startup Fest?

13 i 14 października odbyła się druga edycja Carpathian Startup Fest, zorganizowana przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego we współpracy z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym “Aeropolis” oraz partnerami. To właśnie tam, wszystkie startupy posiadające MVP (Minimum Viable Product), oferujące usługi lub prowadzące sprzedaż mają okazję zaprezentować się przed inwestorami i funduszami inwestycyjnymi. Chociaż druga edycja zgromadziła wielu lokalnych przedsiębiorców, to znaczny odsetek stanowili także uczestnicy z pozostałych regionów Polski. 

Przebieg CSF22

Wśród prelegentów nie zabrakło ważnych w świecie biznesu osób, dlatego wydarzenie otworzył Prof. Piotr Zawada z RARR S.A. przemówieniem pt.: “Ekosystem wsparcia przedsiębiorczości jutra.” Niedługo później głos zabrał Michał Sadowski – CEO & Head of Product Brand24 S.A, który przedstawił uczestnikom 11 lekcji z prowadzenia biznesu w Internecie. Uczestnicy mogli także wysłuchać prelegentów, którzy poruszyli tematy takie jak: “Od nędzy do pieniędzy – jak poprzez wytrwałość i wiarę w swoje pomysły spełniać marzenia”, “Jak zbudować i rozwijać globalny startup B2B z Polski” czy “ Jak przygotować startup na kryzys”. W międzyczasie, uczestnicy zaprezentowali swoje finałowe projekty oraz wzięli udział w sesji Q&A, aby wieczorem wspólnie wziąć udział w MeetUp Party.

Drugi dzień okazał się nie mniej ekscytujący – ponownie uczestników przywitał Prof. Piotr Zawada poruszając temat lotnictwa i motoryzacji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także wystąpienie pt. “Kobiety Liderki”, którego jedną z prelegentek była Katarzyna Cichopek – aktorka i prezenterka telewizyjna, ale przede wszystkim założycielka marki YA. Z poruszanych tematów z pewnością zadowoleni byli także przedstawiciele innowacyjnych startupów, ponieważ to właśnie z myślą o nich Jarosław Sroka poprowadził konferencję InCredibles, czyli program mentoringowo-edukacyjny. Nie zabrakło także rozmów na temat technologii druku 3D, zestawienia “Fintech vs Banki” czy rozważań na temat banków przyszłości. Na zakończenie przedstawiono wyniki II edycji konkursu CSF22, a całe  wydarzenie podsumowało podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. a West Ukrainian Business Club.

Podsumowanie wydarzenia

Eventy takie jak targi CSF22, to dla nas zawsze ogromna dawka energii i doskonała okazja, aby poznać Was bliżej. Cieszymy się, że mieliśmy okazję spotkać tyle inspirujących osób i wspólnie wymienić się doświadczeniami. 

Trzymamy także kciuki za wszystkie startupy – pamiętajcie, że skalowanie Waszych biznesów za pomocą Shopify może być jeszcze prostsze: stworzymy dla Was prototyp witryny internetowej, zajmiemy się migracją, designem lub stworzymy Wasz sklep internetowy od podstaw. Szczegóły znajdziecie na stronie Startup Ecommerce